Strona Brelion umożliwiła inwestorom używanie Bitcoin, dzięki czemu będą mogli inwestować w nieruchomości za pomocą kryptowaluty. Jest to pierwsza firma, która oferuje taką opcję inwestycyjną.

 

Inwestorzy mogą utworzyć konto przechodząc akredytację, odkrywając tym samym wstępnie weryfikowane możliwości inwestycyjne oraz zestaw inwestycji. Minimalna inwestycja nie może być niższa niż 1000 dolarów.

 

Celem Brelion jest usunięcie barier dla inwestycji w nieruchomościach, biorąc ją z rąk banków, dużych funduszy i wielkich korporacji. Używając pojęcia crowdfunding spopularyzowano miejsce Indiegogo i Kickstarter. Brelion skutecznie umożliwia inwestorom dostęp do alternatywnych opcji inwestycyjnych, a także możliwość indywidualnego wyboru projektów. To daje średnim i małym firmom remontowy dostęp do kapitału, nie mając do czynienia z tradycyjnym finansowaniem.

 

Vadim Kleyner, założyciel Brelion uważa, że zaakceptowanie Bitcoin sprawi, że inwestowanie będzie bardziej dostępne. Pracownicy Brelion uważają, że inwestowanie powinno być proste i korzystne dla wszystkich zaangażowanych. Kleyner powiedział również, że wierzy iż kryptowaluta ma duży potencjał oraz posiada wystarczająco dużo opcji dla osób, które ją używają. Jedną z takich możliwości jest inwestowanie Bitcoin zamiast trzymanie ich w wirtualnym portfelu.

 

Kleyner posiada ponad 20 lat doświadczenia w IT i dziesięcioletnie doświadczenie w nieruchomościach. Jako CTO Costupdate nadzorował rozmieszczenie “just in time” platformy logistycznej B2C. W 2015 roku sprzedał 100 mln dolarów aktywów, gdy zarządzał nieruchomościami spółki Realty.

 

Strona Brelion wykorzystuje kilka warstw protokołów szyfrowania danych i bezpieczeństwa oprogramowania, w tym 256-bitowy certyfikat SSL, który jest gospodarzem w programie Microsoft Azure Cloud. Brelion wprowadza politykę w celu zapobiegania prania pieniędzy i zapewnienia zgodności przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy.

 

Alex Gertsburg inwestor powiedział, że ma pełne zaufanie do Brelion oraz głęboko wierzy w swoją platformę i jej model biznesowy.

 

 

02.08.2016