Brytyjski organ ds. Żywności Food Agency Agency (FSA) z powodzeniem zrealizował projekt wykorzystujący technologię Blockchain zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 2 lipca. Był to podobno pierwszy raz, gdy Blockchain został wykorzystany jako narzędzie regulacyjne w celu zapewnienia zgodności w sektorze spożywczym

 

03.07.2018

 

Projekt został wdrożony w ubojni dla bydła, w której zarówno FSA, jak i ubojnia były uprawnione do dostępu do danych w celu poprawy przejrzystości w łańcuchu dostaw żywności. W lipcu agencja zamierza uruchomić kolejny projekt, który umożliwi rolnikom dostęp do danych na temat zwierząt z ich gospodarstwa. Sian Thomas, dyrektor ds. Zarządzania informacją, powiedział:

“Nasze podejście polegało na opracowaniu standardów danych z branży, które uczynią teorię rzeczywistością i jestem zachwycony, że udało nam się pokazać, że Blockchain rzeczywiście działa w tej części przemysłu spożywczego. Myślę, że teraz istnieją wielkie możliwości współpracy przemysłu i rządu w celu rozszerzenia i rozwinięcia tego podejścia”

W przyszłości FSA ​​spróbuje powtórzyć program w innych kategoriach. Agencja stwierdziła, że ​​aby Blockchain mógł być trwale wdrożony, musi to być inicjatywa branżowa, ponieważ obecny model danych służy wyłącznie do gromadzenia i przekazywania wyników inspekcji.

Blockchain nadal nabiera tempa w sektorze łańcucha dostaw, potencjalnie zmniejszając zarządzanie zapasami i zapewniając większą wydajność. Niedawno grupa firm, w tym Walmart, Nestlé SA, Dole Food Co., Driscoll’s Inc., Tyson Foods Inc. i Unilever NV połączyła siły z IBM, aby wykorzystać technologię do śledzenia żywności na całym świecie poprzez jej łańcuch dostaw.

W ubiegłym miesiącu Microsoft nawiązał współpracę z dostawcą rozwiązań do śledzenia dostaw Ardents, aby opracować nową platformę śledzenia produktów za pomocą Blockchaina i sztucznej inteligencji. System zapewnia kompleksową identyfikowalność i widoczność z punktu początkowego w całym łańcuchu dostaw, umożliwiając użytkownikom śledzenie pojedynczych produktów.