Biuro badawcze wspierane przez kilka grup egzekwowania prawa w Wielkiej Brytanii zaproponowało zmianę przepisów, aby ułatwić policji łapanie przestępców

 

10.08.2017

 

Opublikowany w ubiegłym tygodniu przez N8 Policing Research Partnership, raport w dużej mierze jest poświęcony kryptowalutom i wyzwaniom z nimi związanych dla organów ścigania, którzy napotykają problemy. Jednak zdaniem autorów te wyzwania wynikają w dużej mierze z braku wiedzy instytucjonalnej wśród brytyjskich urzędników i policji.

 

Dotyczy on sposobu, w jaki można rozwiązać ten problem i sugeruje szeroką inicjatywę szkoleniową i szerokie wykorzystanie oprogramowania śledzącego BTC.

 

W sprawozdaniu czytamy:

 

“Zalecenie Home Office dotyczące potencjalnej zmiany legislacyjnej w celu sklasyfikowania Bitcoina jako gotówki w celu wprowadzenia przepisów dotyczących konfiskaty gotówki”.

 

N8, która wymienia 11 grup policyjnych z okolic północnej Anglii jako partnerów na swojej stronie internetowej, powiedziała również, że przygotowała wskazówki dotyczące sposobu, w jaki policja może wykorzystać Bitcoina w sądzie przeciwko przestępcom.

 

Departament badał technologię Blockchaina wcześniej. W 2015 r., przeprowadził szeroko zakrojony wysiłek badawczy, co doprowadziło do stworzenia nowego oddziału popieranego przez rząd.