Brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego (FCA) ogłosił utworzenie globalnej inicjatywy mającej na celu poprawę współpracy w zakresie innowacji fintech takich jak Blockchain pomiędzy organami regulacyjnymi i firmami

 

08.08.2018

 

FCA stwierdza, że ​​nowy sojusz, Global Financial Innovation Network (GFIN), będzie współpracował z 11 organami finansowymi i powiązanymi organizacjami, aby ułatwić firmom fintech łatwiejszą interakcję z regulatorami z różnych krajów.

Zgodnie z komunikatem prasowym, GFIN ma na celu konsultacje na takie tematy, jak rozwój technologii, takich jak rozproszona technika księgi rachunkowej i sztuczna inteligencja (AI), a także regulacja zabezpieczeń i wstępnych ofert ICO.

Christopher Woolard, członek zarządu FCA i dyrektor wykonawczy ds. Strategii i konkurencji, powiedział w komunikacie prasowym, że utworzenie GFIN pomoże organizacjom wykorzystać zalety innowacji w usługach finansowych dla konsumentów, jednocześnie zarządzając potencjalnymi szkodami.

Nowy sojusz jest częścią dalszej implementacji i udanego rozwoju globalnej regulacji FCA, która została wprowadzona na rynek w tym roku.

Lipcowy raport przeprowadzony przez Big Innovation Center, DAG Global i Deep Knowledge Analytics stwierdził, że Wielka Brytania ma stać się liderem w technologii Blockchain i ekonomii kryptowalutowej do 2022 roku.