BTC – Dalsze spadki w grze 2018/2019 by Cryptonews_pl on TradingView.com

Wykres logarytmiczny w obecnej sytuacji wyraża więcej niż tysiąc słów. Bitcoin -2.79% konsolidując na poziomie ~6000$ nie pokazał żadnej siły przebicia. Brak popytu wreszcie dał się we znaki i kurs zalicza coraz niższe dołki. Mogłoby się wydawać, że najgorsze już za nami, ale pomimo dużego spadku ceny, popytu jak nie było, tak nie ma wciąż.

Kurs kieruje się w stronę ostatniego kanału wzrostowego i jest spora szansa, że wybije wsparcie na 4000$. Niestety na wykresie nie wygląda to zbyt kolorowo. Dalsze spadki mogą zatrzymać kurs poniżej 5000$ na długi czas, tak jak 4 lata temu. Okres akumulacji trwał od stycznia do października, w którym nastąpiło rozpoczęcie wielkiej hossy na rynku kryptowalut.

Jeśli chodzi o przyszłość rynku, nadal uważam, że dopiero po nowym roku będzie można szukać sygnałów odwrócenia trendu W tej chwili kondycja BTC -2.79% jest wyjątkowo słaba, a spadki w minionym tygodniu mogą być dopiero początkiem dłuższego rajdu niedźwiedzi. Jeśli spojrzymy na niższe interwały czasowe, bez problemu zauważymy, że w dalszym ciągu nikt nie chce kupować. Rynkiem rządzi w tej chwili kompletny chaos i strach.

Warto jednak pamiętać, że okres akumulacji to najlepszy czas na zakupy długoterminowe.

Autor: Paweł Migawa

Źródło obrazu: 123rf.com