26.01.2018

 

Bubbletone, twórca Bubbletone Blockchain w Telecom, współpracuje z mobilnym wirtualnym operatorem sieci Allo Incognito, aby zaoferować większą łączność swoim klientom. Bubbletone wprowadza ulepszenia w swojej aplikacji mobilnego komunikatora, w tym, w przyszłości, komponenty blockchain, aby zapewnić zaawansowane funkcje zarządzania połączeniami Allo Incognito.

Dzięki integracji z Bubbletone messenger abonenci telefonii komórkowej mogą spodziewać się większego wyboru przystępnych cenowo planów, szczególnie podczas podróży zagranicznych.

Opracowana przez Bubbletone solidna aplikacja do przesyłania wiadomości została stworzona z myślą o potrzebach zarówno operatorów komórkowych, jak i ich abonentów, zwiększając łączność i dostarczając narzędzia mające na celu zwiększenie lojalność klientów. Został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu bezpiecznego połączenia z szyfrowaniem end-to-end, wideokonferencjami, połączeniami głosowymi i inteligentnymi funkcjami, takimi jak zaplanowane przesyłanie wiadomości i znikające chronione rozmowy.

Następnym krokiem firmy Bubbletone jest zlikwidowanie roamingu międzynarodowego poprzez uruchomienie dużej platformy infrastrukturalnej opartej na blockchain dla rynku telekomunikacyjnego. Użytkownik podróżujący za granicą może otworzyć aplikację i wybierać spośród wybranych planów w sieciach lokalnych i po cenach lokalnych, które są znacznie niższe niż zwykłe stawki roamingowe. Użytkownik płaci za plan, a po przybyciu za granicę staje się lokalnym subskrybentem zagranicznego operatora telefonii komórkowej, bez konieczności przełączania kart SIM lub numerów telefonów.

“Operatorzy komórkowi mogą osiągnąć zyskowny wzrost dzięki aplikacji messengerowej Bubbletone” – mówi założyciel Bubbletone Yury Morozov. “Pomaga ona zmniejszyć koszty i zwiększyć ruch. Zwiększając zasięg usługi, Bubbletone umożliwia generowanie dochodu w scenariuszach, w których zwykle operatorzy tracą pieniądze. “Ponadto, dzięki dodaniu składnika blockchain, operatorzy komórkowi zyskają nowy kanał przychodów, oferując szereg pakietów usług o wartości dodanej ich lokalnej bazie subskrybentów za pośrednictwem aplikacji.

Telefoniczny blockchain zintegrowany z aplikacją mobilną BubbleTone ma zostać zaprezentowany na Mobile World Congress w Barcelonie pod koniec lutego 2018 r. Będzie on bezpiecznie identyfikował klientów za pomocą tożsamości cyfrowych i używał inteligentnych umów do realizacji transakcji. Blockchain umożliwia wysoką szybkość przetwarzania danych, dzięki czemu procedury takie jak zakup pakietów usług są szybkie i proste. “Budowa blockchainu dla infrastruktury telekomunikacyjnej jest wymagającym zadaniem, ale warte wysiłku jest znacznie tańsze rozwiązanie niż roaming w tradycyjnych telekomunikacjach” – zauważa Morozov.

Więcej operatorów ma przyłączyć się i używać Bubbletone jako natywnej aplikacji do marketingu subskrybentów i rozszerzania zasięgu. Obecnie negocjacje odbywają się z grupą operatorów komórkowych, którzy łącznie obsługują ponad 20 milionów abonentów.

Firma Bubbletone przygotowuje się do swojego ICO, aby dalej rozwijać i sprzedawać ten innowacyjny system. Podczas ICO będą sprzedawane tokeny UMT: umożliwią one inteligentne kontrakty na dokonywanie transakcji na platformie i będą również wykorzystywane do uzupełniania salda rachunku w celu zapłaty za usługi telekomunikacyjne i usługi o wartości dodanej. Pre-ICO rozpoczęło się już 20 stycznia 2018 roku, a publiczny ICO rozpocznie się 20 marca 2018 roku.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.bubbletone.io.