Globalna platforma telekomunikacyjna Bubbletone pomyślnie ukończyła swoje ICO, zbierając 8,6 miliona dolarów. Wszystkie uniwersalne tokeny (UMT) będą wydawane uczestnikom crowdsale do 10 lipca

 

28.06.2018

 

Wkrótce firma planuje wprowadzenie na rynek oryginalnej bezpłatnej karty roamingowej Bubbletone SIM, którą programiści już aktywnie testują w USA i Europie. Ponadto spółka zależna Bubbletone – Baltic Clementvale LTD – złożyła wniosek o przyjęcie do Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU) i otrzymała licencję MVNO. W rezultacie Bubbletone będzie mógł tworzyć własne oferty dla klientów na europejskim rynku usług telekomunikacyjnych. Posiadacze tokenów UMT będą mogli korzystać z tych i wielu innych innowacyjnych korzyści.

Bubbletone rozwiązuje problem wysokich opłat roamingowych dla podróżnych, eliminując usługi pośredników i umożliwiając im łączenie się z lokalnymi sieciami bez konieczności zmiany ich kart SIM. Projekt skupia dostawców usług mobilnych, wyspecjalizowane firmy usługowe i użytkowników urządzeń mobilnych, którzy będą mogli cieszyć się najwyższej jakości komunikacją za rozsądną cenę, bez marnowania czasu na wycieczkę do biura operatora komórkowego po przyjeździe do innego kraju.  Dzięki Blockchainowi proces identyfikacji klienta nastąpi automatycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=XwSr9cm-uNo

Od końca września 2017 r., twórcy projektu zaprezentowali go w ponad 30 największych wydarzeniach branżowych na całym świecie, takich jak: Forum Transformacji Cyfrowej w Nicei, Konferencja Consensus w Nowym Jorku, Światowy Kongres MVNO w Madrycie, Londyn Blockchain Tydzień, 121 Tech Inwestycje w Hong Kongu i wiele innych.

Joakim Holmer, doradca Bubbletone’a, współzałożyciela allcoinWiki i były dyrektor wykonawczy firmy Ericsson, zauważył: “Doradzając wielu świetnym ICO, widziałem, jak rynek stał się bardziej konkurencyjny z miesiąca na miesiąc. Inaczej niż na początku roku, teraz tylko prawdziwie wielkie projekty to robią. Widzę coś bardzo pozytywnego dla branży przechodzącej z ICO Generation 2.0. Cieszę się również, że uczestnicy crowdsale wycenili dotychczasowe osiągnięcia biznesowe i przywództwo Bubbletone’a, przekazując 8,6 miliona dolarów na projekt”

Podczas ICO firma zawarła szereg ważnych umów partnerskich. W szczególności podpisała umowę o współpracy z ShoCard – startupem, który ustanawia system cyfrowej identyfikacji, koduje i integruje dane osobowe użytkownika w Blockchainie, eliminując ryzyko utraty danych przez stronę trzecią. Kolejna umowa została podpisana z projektem DeHedge, platformą Blockchain do zabezpieczenia ryzyka inwestycji w zdecentralizowanej technologii i projektcie ICO. Bubbletone pomyślnie przeszedł wszystkie niezbędne oceny zgodności, a teraz jego klienci mają możliwość nabycia nieograniczonej liczby tokenów UMT. Firma zawarła również umowę swap z Kasko2Go – ekosystemem ubezpieczeń samochodowych opartym na Blockchainie, który zaoferuje ostrożnym kierowcom tańsze ubezpieczenia, a firmom ubezpieczeniowym możliwość identyfikacji klientów wysokiego ryzyka. Zgodnie z warunkami umowy Kasko2Go nabyło tokeny UMT o wartości 1 miliona dolarów, natomiast klienci Kasko2Go będą mogli korzystać z międzynarodowych usług komunikacji mobilnej świadczonych przez Bubbletone.

Anders Larsson, doradca Bubbletone, były wiceprezes Ericsson i współzałożyciel serwisu allcoinWiki, zauważył: “W drugim kwartale 2018 r., osiągnęliśmy 7,9 miliarda abonamentów mobilnych wobec 7,6 miliarda ludzi na świecie. 85% wszystkich telefonów sprzedawanych dzisiaj na świecie to smartfony. 4G jest już większy niż stały Internet. Nawet gdy 5G i IoT wchodzą na scenę. Bubbletone łączy te technologie, a jako doradca projektu nie byłem zaskoczony, że sprzedaż tokenów zakończyła się pomyślnie pomimo trudnego rynku ICO. Jestem naprawdę podekscytowany kolejnymi krokami! ”

Firma przygotowuje się do wystawienia swoich tokenów UMT na kilku giełdach. Przewiduje się, że tokeny będą dostępne na giełdach HitBTC i Exrates już w lipcu. Token będzie również dostępny w zdecentralizowanej sieci Bancor, co gwarantuje ciągłą płynność.

Opracowywany jest element Blockchain komunikatora Bubbletone. Jego stopniowe wdrażanie rozpocznie się wkrótce. Bubbletone planuje także podpisywanie umów z operatorami telefonii komórkowej na całym świecie i zawarcie partnerstwa z platformą NDA.

“Nasza technologia Blockchain jest już w pełni sprawna i obecnie przechodzi testy obciążenia. Obserwujemy rosnące zainteresowanie naszym projektem od największych globalnych graczy telekomunikacyjnych “, komentuje założyciel Bubbletone Yury Morozov. “ICO było tylko pierwszym krokiem. Będziemy nadal aktywnie rozwijać nasz produkt, prowadzić negocjacje z potencjalnymi partnerami i współpracować z operatorami telefonii komórkowej na całym świecie”

Twórcy platform nadal uczestniczą w kluczowych wydarzeniach związanych z Blockchainem i telekomunikacją. 12 lipca przedstawiciele zespołu Bubbletone opowiedzą o możliwościach technologii Blockchain i jej zastrzeżonej aplikacji do transformacji telekomunikacji na spotkaniu z Międzynarodową Unią Telekomunikacyjną (ITU) w Genewie, w której wezmą udział szefowie największych globalnych operatorów telefonii komórkowej i państwowe organy regulacyjne.

Możesz dowiedzieć się więcej o projekcie na stronie internetowej Bubbletone – https://bubbletone.io/.