Stephen Bannon, współzałożyciel Breitbart News i były główny strateg odpowiedzialny za administrację prezydenta USA Donalda Trumpa, planuje wkroczyć się w świat kryptowalut

 

15.06.2018

 

New York Times donosi, że Bannon planuje obecnie swoją wyprawę w świat kryptowalut i wstępnych ofert ICO. Według The Times, Bannon odbył prywatne spotkania zarówno z inwestorami kryptowalutowymi, jak i zarządzającymi funduszami hedgingowymi.

Jednak Bannon powiedział New York Timesowi, że nie będzie konkretny w swoich planach, ponieważ połączenie jego konstytucyjnej reputacji z projektami może zaszkodzić ich szansom na sukces.

Bannon który ma Bitcoiny prowadził alt-right, anty-establishmentowy outlet Media Breitbart News do stycznia tego roku. Pracował również w administracji Trumpa do sierpnia 2017 r.

Bannon podobno zainteresował się sferą kryptowalut poprzez aktora, który przekształcił przedsiębiorcę w kryptowaluciarza, kiedy Bannon pracował jako wiceprezes spółki hazardowej Pierce’a. Bannon powiedział New York Timesowi, że to jego praca w kampanii Trumpa uniemożliwiła mu zaangażowanie się w Pierce i Krypto w 2016 roku.

Timothy Lewis, współzałożyciel funduszu hedgingowego Ikigai, powiedział New York Timesowi, że był “pod wrażeniem” wiedzy Bannona o technologii kryptowalut, gdy spotkał się z nim w zeszłym miesiącu, aby mówić o regulacjach rządowych dotyczących kryptowalut.

“Nie wiedziałem, czego się spodziewać, ale najwyraźniej odrobił swoją pracę domową.”

Według New York Times, Bannon wcześniej przedstawił pomysł stworzenia swojej własnej kryptowaluty na wiosnę na Harvardzie, zwanej “deplorables coin” w hołdzie dla odniesienia Hillary Clinton do zwolenników Trumpa jako “basket of deplorables”.

Bannon pochwalił również wykorzystanie kryptowalut w pomaganiu europejskiemu ruchowi przeciwko establishmentowi podczas marcowego wykładu w Zurychu.

Aktualne zainteresowanie Bannona kryptowalutą umożliwia krajom tworzenie własnych kryptowalut w oparciu o ich bogactwa narodowe, podnosząc przykład włoskiej cyfrowej waluty wspieranej przez krajowe depozyty:

“Było dla mnie całkiem oczywiste, że dopóki nie uzyskasz kontroli nad swoją walutą, wszystkie te ruchy polityczne będą musiały być przestrzegane wobec tego, kto kontrolował walutę”

Bannon uważa także, że krypto może przekazać władzę bankom centralnym, które zabrały “debas waszej walucie” i uczyniły obywateli “niewolnikami długów”

“Kontrola nad walutą to kontrola wszystkiego. To destrukcyjny populizm. Przejmuje kontrolę od władz centralnych. To rewolucyjne”