Kelly Loeffler, prezes instytucjonalnej platformy handlowej Bakkt, ogłosił, że były ekspert ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w IBM, Cisco i Endgame Tom Noonan zostanie przewodniczącym rady nadzorczej

 

01.04.2019

 

Zgodnie z zapowiedzią, założyciel, prezes i dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE) oraz prezes nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) Jeff Sprecher również dołącza do zarządu firmy. Wraz z nim, stanowisko dalej przyjmuje partnera zarządzającego Softbank Akshay Naheta i partnera zarządzającego w Goldfinch Partners Sean Collins do zarządu.

Loeffler zauważa, że ​​krypto-manipulacja na rynku i obawy dotyczące bezpieczeństwa ilustrują znaczenie regulowanego nadzoru i rozwiązań rynkowych dla zasobów cyfrowych:

„Bezpieczeństwo, infrastruktura i przejrzystość przepisów są podstawą budowania zaufania, a ostatecznie pomagają tej technologii służyć ludziom na całym świecie”

Zgodnie z zapowiedzią realizacja wizji firmy wymaga znacznej pracy członków zarządu. Stanowisko to ponownie podnosi, że firma ściśle współpracuje z amerykańskim regulatorem Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w celu uzyskania zgody regulacyjnej na fizycznie dostarczone kontrakty terminowe Bitcoin.

Loeffler zauważa, że ​​choć firma nie może jeszcze podać daty uruchomienia, robi postępy w zbliżaniu się do zatwierdzenia. Post dalej obiecuje, że wyżej wymienione kontrakty terminowe będą notowane i rozliczane na infrastrukturze giełdowej i rozliczeniowej regulowanej CFTC ICE Futures USA i ICE Clear U.S.

Źródło obrazu: 123rf.com