Chicago Board Options Exchange (CBOE) wraz z firmą inwestycyjną VanEck i spółką usług finansowych SolidX ponownie zgłosiły się do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby dodać do oferty fundusz ETF dla waluty BTC

 

01.02.2019

 

ETF to papiery wartościowe śledzące koszyk aktywów proporcjonalnie reprezentowanych w akcjach funduszu. Są postrzegane przez niektórych jako potencjalny krok naprzód w masowej adopcji kryptowalut jako regulowanego i pasywnego instrumentu inwestycyjnego.

CBOE początkowo wycofało swój wniosek na ETF, który został złożony 23 stycznia. Rzecznik prasowy CBOE powiedział, że decyzja o wycofaniu wniosku była wynikiem zamknięcia rządu USA. Niektórzy eksperci prawni zauważyli w tym czasie, że SEC działa w ograniczonym zakresie z powodu zamknięcia, co było wynikiem politycznego impasu nad proponowanym murem na granicy USA-Meksyk.

Proces składania wniosków był wielokrotnie opóźniony, ponieważ SEC wielokrotnie odwoływał się od decyzji. Firmy po raz pierwszy złożyły w SEC wniosek na BTC-ETF 6 czerwca 2018 r. Następnie w sierpniu Komisja opóźniła decyzję o ETF do 30 września. Następnie Komisja poinformowała, że “nie wyciągnęła żadnych wniosków w odniesieniu do żadnego z problemów” dotyczących wniosków na Bitcoin ETF.

W grudniu decyzja została ponownie opóźniona, a ponieważ propozycja funduszy została opublikowana w Rejestrze Federalnym w dniu 2 lipca 2018 r., zgodnie z prawem komisja ma 240 dni na podjęcie decyzji od tego momentu. Oznacza to, że ostateczny termin przypada na 27 lutego 2019 r.

Źródło obrazu: 123rf.com