Naukowcy z banku centralnego Finlandii nazwali system gospodarczy Bitcoina rewolucyjnym

 

12.09.2017

 

W opublikowanym 5 września artykule , pracownicy i ekonomiści z Banku Finlandii ujawnili wyniki swojej pracy w sprawie tajników infrastruktury Bitcoina, a także stwierdzili, że technologia ta stanowi “monopole prowadzone przez protokół”.

Gur Huberman, Jacob Leshno i Ciamac Moallemi – twierdzą, że ta cecha oferuje pewien stopień ochrony przed manipulacją inwestorów.

“Bitcoin jest monopolem prowadzonym przez protokół, a nie przez organizację zarządzającą. Znane monopole są prowadzone przez właściciele organizacji według własnego uznania, a następnie następują zmiany cen, ofert i reguł. Monopole są często regulowane w celu zapobiegania lub przynajmniej złagodzenia ich nadużycia władzy”

Bitcoin

“Według nas nie ma potrzeby regulować Bitcoina, ponieważ jako system jest zaangażowany w protokół, a opłaty transakcyjne, które pobiera się od użytkowników, są ustalane przez użytkowników niezależnie od wysiłków górników”

Chociaż sam dokument stwierdza, że ​​przedstawione poglądy nie stanowią oficjalnego stanowiska Banku Finlandii, publikacja jest niewątpliwie godna uwagi, biorąc pod uwagę zaangażowanie banku centralnego.

W zeszłym roku zorganizowano zebranie poświęcone Blockchainowi, które obejmowało organy nadzoru, lokalnych pracowników akademickich i firmy fintech w celu wspierania lokalnych badań, rząd również poparł tą technologię. Miasto Kouvola w Finlandii otrzymało na przykład 2,4 mln., euro w celu przetestowania technologi Blockchain.