Organ monetarny Singapuru (MAS), krajowy bank centralny, rozszerzył swój system regulacyjny dla dostawców usług płatniczych, aby wprowadzić pewne kryptowaluty pod swoją jurysdykcję

 

20.11.2018

 

Nowa umowa o świadczenie usług płatniczych (PSB), przedłożona przez członka zarządu MAS i ministra edukacji Ong Ye Kung przed parlamentem, ma zastąpić dwa istniejące akty prawne: ustawę o systemie płatności  (PS (O) A)  – Ustawa o działalności gospodarczej polegającej na zmianie ustawy o delegowaniu pracowników (MCRBA).

Nowa ustawa, która przeszła dwie publiczne konsultacje od sierpnia 2016 r., została podobno opracowana w celu lepszej ochrony funduszy konsumenckich, finansowania terroryzmu i wzmocnienia cyberbezpieczeństwa. W przestrzeni kryptowalutowej oczekuje się, że wpłynie to na e-portfele i cyfrowe tokeny płatności, takie jak GrabPay, Bitcoin  i Ethereum. Zarówno PS (O) A, jak i MCRBA zostaną uchylone, gdy nowy, usprawniony PSB wejdzie w życie pod koniec 2019 r.

MAS wyjaśniła, że ​​PSB składa się z dwóch równoległych ram, z których pierwsza to “nacisk oznaczania”, który umożliwia bankowi centralnemu nadanie nazwy, a tym samym wprowadzenie systemów płatności, które uważa za kluczowe dla stabilności finansowej pod nadzorem. Drugi dotyczy obowiązkowego systemu licencji dla dostawców usług płatniczych, którzy będą musieli ubiegać się o jedną z trzech licencji w zależności od charakteru i zakresu ich działalności.

Pierwsza licencja dla “zmieniających pieniądze” reguluje dostawców głównie w zakresie prania pieniędzy i finansowania terroryzmu; bardziej wszechstronna “standardowa licencja dla instytucji płatniczej” jest dostępna dla podmiotów, które przeprowadzają transakcje o wartości ponad 3 milionów dolarów miesięcznie, pod warunkiem, że posiadają przepływ cyfrowy w wysokości nie większej niż 5 milionów dolarów. Duża instytucja płatnicza, najbardziej rygorystycznie regulowany poziom licencji, jest dostępna dla większych dostawców usług.

Źródło obrazu: 123rf.com