Ravi Menon, dyrektor zarządzający Monetary Authority of Singapore (MAS), spodziewa się, że rynek kryptowalut odżyje po ostatnich spadkach

 

 

 

15.01.2018

W wywiadzie w poniedziałek, 15 stycznia, Menon powiedział CNBC:

Mam nadzieję, że gdy gorączka ustąpi, nie podważy to znacznie głębszej i bardziej znaczącej technologii związanej z cyfrowymi walutami i blockchainem.

Jak dotąd bank centralny Singapuru podjął umiarkowanie podejrzane stanowisko wobec kryptowalut, powołując się na potrzebę “zachowania czujności na pranie pieniędzy i inne potencjalne zagrożenia”. Mimo to MAS nie widzi potrzeby regulowania branży jak na razie.

“Odtąd nie widzę podstaw do tego, by chcieć regulować kryptowaluty” – powiedział Menon w wywiadzie dla agencji Bloomberg w październiku 2017 r.

Chociaż MAS nie ma żadnych krótkoterminowych planów by regulować waluty cyfrowe, w grudniu 2017 r. wydało ostrzeżenie o “znaczącym ryzyku” związanym z kryptowalutami i doradzała społeczeństwu “działanie z najwyższą ostrożnością”.

Dodając do swoich poniedziałkowych oświadczeń, Menon powiedział, że nie wyklucza możliwości wydania przez bank centralny Singapuru kryptowaluty bezpośrednio dla publiczności, chociaż nie jest pewien, czy jest to “dobry pomysł”.