Główne centrum handlowe z siedzibą w Słowenii rozszerza płatności kryptowalutowe

 

13.06.2018

 

BTC City Ljubljana, zlokalizowana w stolicy Słowenii,  pozwoli grupie 150 osób korzystać z kryptowalut w 24 firmach zlokalizowanych w rozległym kompleksie, który według materiałów internetowych ma ponad 500 witryn sklepowych.

Pomimo pozornie trafnej nazwy, nie ma związku między Bitcoinem a popularnym kompleksem handlowym, który został nazwany jednym z największych w Europie. Został otwarty w 1950 roku, zanim został przemianowany na Blagovno Transportni Center – lub BTC – Ljubljana.

Na początku tego roku centrum handlowe współtworzyło projekt z programem startowym Eligma, który oferuje system płatności nazwany Elipay, który ułatwia transakcje w kryptowalutach za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Dzięki ponad 500 sklepom na swoim terenie, centrum handlowe ma stać się pierwszym centrum handlowym na świecie, które akceptuje kryptowaluty.

Założenie “Bitcoin City” w Słowenii, zgodnie z zaleceniami lokalnych raportów, zostało poparte przez władze kraju, gdy premier Miro Cerar i sekretarz stanu Tadej Slapnik odwiedzili centrum na początku tego miesiąca, podczas którego Cerar kupił filiżankę kawy przez Slapnik za pomocą kryptowaluty.

W zeszłym roku Cerar rozmawiał również o Blockchainie podczas konferencji. Jak wcześniej informowaliśmy, premier zwrócił uwagę na wykorzystanie Blockchaina w usługach publicznych.

“Już teraz kładziemy fundamenty pod początkowe pilotażowe testowanie technologii w administracji państwowej” – powiedział podczas uruchomienia nowego think-tanku poświęconego technologii.