Dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE), Jeff Sprecher, oczekuje, że platforma aktywów cyfrowych firmy Bakkt uruchomi się “później” w 2019 roku

 

11.02.2019

 

Sprecher wyjaśnił, że firma wydała ponad miliard dolarów na strategiczne inicjatywy, w tym na uruchomienie platformy zasobów cyfrowych.

ICE prowadzi 23 wiodące globalne giełdy razem z New York Stock Exchange.

Dyrektor finansowy spółki, Scott Hill, ujawnił swoje oczekiwania co do wydatków, które Bakkt ma zamiar przynieść na podstawie obecnych wyników finansowych:

I wreszcie, nasza inwestycja w Bakkt wygeneruje od 20 milionów do 25 milionów USD kosztów w oparciu o wskaźnik run w pierwszym kwartale. Będziemy informować o postępach w Bakkt i poziomie inwestycji w ciągu roku.

Zapytany o spodziewane zwroty lub wzrost przychodów z ostatnich inwestycji, w tym Bakkt, Sprecher scharakteryzował platformę kryptowalutową jako “ryzykowną inwestycję” dla ICE:

Jest to trochę ryzykowny strzał i został zorganizowany w sposób bardzo odmienny od sposobu, w jaki ICE zazwyczaj robi interesy […] Jesteśmy dobrze przygotowani do budowy infrastruktury, która według mnie pojawi się na rynku później w tym roku.

Sprecher dodał, że Bakkt istnieje niezależnie od ICE, ponieważ ma własne biura, zespół zarządzający i infrastrukturę. Podkreślił, że infrastruktura projektu przyciągnęła już wielu znanych inwestorów i partnerów, w tym Starbucks i Microsoft.

Hill stwierdził, że Bakkt to raczej długoterminowy projekt niż agenda skoncentrowana na 2019 roku. “Myślę, że Bakkt to prawdziwa inwestycja […] Chodzi bardziej o przyszłość, przychody i możliwości rynkowe, jakie przyniesie nowa inwestycja, a mniej o zakończenie roku 2019 na topie” – powiedział Hill.

Źródło obrazu: 123rf.com