Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, wypowiedział się pesymistycznie o rentowności kryptowalut, przewidując, że wszystkie waluty cyfrowe będą ostatecznie kontrolowane przez rząd

 

 

 

09.01.2018

Dimon opublikował komentarze na konferencji JPMorgan Health Care w San Francisco. Odpowiadając na pytania podczas konferencji, Dimon skupił się na nieprawdopodobieństwie, że jakakolwiek kryptowaluta kiedykolwiek osiągnie popularność, przewidując, że globalne rządy nie pozwolą na to.

Zamiast tego, jak zapewnia Dimon, jedynymi cyfrowymi walutami, które będą postrzegane jako powszechne przyjęte i wykorzystanie jako waluty, to np. dolar cyfrowy.

Podczas konferencji zapytany o to, jak postrzega “szarą strefę” zdecentralizowanych kryptowalut w przyszłości, Dimon stwierdził pesymistycznie:

To się po prostu nie wydarzy, marnujesz czas. To moja osobista opinia. Na świecie nie będzie prawdziwej waluty bez kontroli. Nie ma rządu, który zniesie to na długo.

Argumentem Dimona jest to, że technologia Blockchain będzie używana i rozwijana, ale zdecentralizowany charakter kryptowalut nie potrwa długo, dodając jeszcze, że:

Ta technologia zostanie zastosowana. Może służyć do transferów waluty, ale będą to dolary amerykańskie. Wirtualna waluta, która nazywa się Bitcoin zostanie zatrzymana, w przeciwieństwie do dolara.

We wrześniu 2017 r. na konferencji bankowej Dimon nazwał Bitcoina “oszustwem” i powiedział, że zwolni każdego pracownika JPMorgan, który sprzedaje Bitcoina na rachunkach firmy, po części za to, że jest “głupi”.

Dimon powiedział Fox Business w ekskluzywnym wywiadzie, że żałuje, że wypowiedział wrześniowe komentarze, ale “nie interesuje go to tak bardzo w tym temacie”.