Eugene Kaspersky, dyrektor generalny giganta z branży cyberbezpieczeństwa Kaspersky, oświadczył w niedawnym wywiadzie, że “kryptowaluty to świetny pomysł, ale świat nie jest jeszcze na to gotowy”

 

07.03.2019

 

Kaspersky stwierdził, że wierzy, że w przyszłości – “być może w ciągu 100 lat” – świat zostanie zjednoczony pod jednym rządem, który będzie miał jedną cyfrową walutę. Według przedsiębiorcy “świat musi być zjednoczony, jeśli chcemy mieć zaszyfrowane waluty. W tej chwili rządy będą chciały je kontrolować”.

Argumentował również, że w przyszłości waluty cyfrowe będą miały niewielką konkurencję na użytek, ponieważ przewiduje on dominację jednej waluty:

Niektóre inne waluty mogą być dostępne, ale w skali globalnej waluta zostanie ujednolicona.

Kaspersky zauważył także, że uważa, iż przyszłe waluty będą cyfrowe, argumentując jednak, że “dzisiejsze cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin, nie mogą zastąpić obecnego systemu finansowego.” Mimo to przyznaje:

Niektóre z pomysłów i technik, na których opierają się te kryptowaluty, mogą być używane w przyszłości z niewielkimi modyfikacjami, wykorzystując technologię Blockchain.

Źródło obrazu: 123rf.com