Prezes i dyrektor generalny Morgan Stanley, James Gorman, powiedział, że Bitcoin “znaczy więcej niż sugeruje jej wartość”

 

 

 

16.11.2017

W rozmowie z CNBC, Gorman powiedział, że kryptowaluta “nie zasługuje na aż taką uwagę”:

Coś, co rośnie o 700 procent w skali roku – z natury jest spekulatywne, więc każdy, kto myśli, że kupuje coś, co jest stabilną inwestycją, łudzi się.

Szef firmy finansowej mówił także o niejasnościach związanych z Bitcoinem, czy jest to potrzebne jako nowa forma wartości przechowywanej, czy nie. “Nie jestem tego taki pewien” – powiedział Gorman.

Jednak utrzymując swoje wcześniejsze stanowisko na temat kryptowaluty, w którym powiedział, że jest “czymś więcej niż tylko chwilową modą”, wierzy, że jego rosnąca akceptacja i użyteczność oznacza, że ​​kryptowaluta “nie zniknie z dnia na dzień”.

Komentarze są jednymi z wielu innymi niedawnych wypowiedzi innych ważnych osób w dziale finansowym, w tym z dyrektorem generalnym Goldman Sachs Lloydem Blankfeinem, który powiedział, że nie “czuje się wygodnie” z Bitcoinem, a także z dyrektorem generalnym JPMorgan Chase, Jaminem Dimonem, który uważa Bitcoina za oszustwo.