Adena Friedman, prezes i dyrektor generalny Nasdaq Inc., powiedziała, że kryptowaluty “zasługują na możliwość znalezienia zrównoważonej przyszłości w naszej gospodarce”

 

22.01.2019

 

Pisząc przed jej wystąpieniem na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w tym tygodniu, Friedman stwierdziła, że Nasdaq uważa, że ​​krypto będzie odgrywać rolę w przyszłości, charakteryzując sam wynalazek jako niesamowitą demonstrację geniuszu i kreatywności.

Jak dotąd, argumentowała, że krypto ewoluowało poprzez to, co nazywa “cyklem życia klasycznego wynalazku” – od wczesnej ścieżki wykutej przez pionierów kryptografii i ekonomii, po okres szumu, proliferacji nowych uczestników rynku, a teraz, ostatnio, “dawkę rzeczywistości”. Kryptowaluty stoją więc na rozdrożu, twierdzi, wymieniając 2 możliwe wyjścia:

1. Innowacja znajdzie praktyczną użyteczność, zapewniając lata stabilnego i zrównoważonego postępu handlowego i integracji z tkanką ekonomiczną

2. Wynalazek nie zapewnia szerokiego zastosowania, a jego komercyjne zastosowania jako medium wymiany są ograniczone

Dyrektor generalny Nasdaq przekonuje, że aby krypto przekształciło się w praktyczny, nadający się do użytku wynalazek o stabilnej wartości, wymaga “zarządzania i przejrzystości regulacyjnej”. Zasugerowała również, że oba te elementy są w swej istocie “antytetyczne wobec pierwotnej intencji zdecentralizowanego, nie podlegająca regulacji waluta globalna”.

Zwracając uwagę na potrzebę istnienia przejrzystego i sprawiedliwego rynku kryptowalut, Friedman zauważyła, że Nasdaq dostarczył swoją własną technologię, aby pomóc w ulepszeniu praktych związanych z tym rynkiem.

Źródło obrazu: 123rf.com