Jen-Hsun Huang powiedział, że kryptowaluta jest realna i świat musi się z tym pogodzić

 

12.02.2018

 

Akcje Nvidii (NVDA) wzrosły o 16,52 USD, czyli o prawie 8%, do 234,04 USD, po lepszych niż oczekiwano wynikach fiskalnych czwartego kwartału, co spowodowało, że kolejny cel do osiągnięcia to cena w granicach 300 USD.

Założyciel i dyrektor generalny firmy, Jen -Hsun Huang zapytany, czy chciałby wskazać coś szczególnego, dotyczącego raportu i dalszej perspektywy, zaczął: „Oczywiście, dużo mówi się o kryptowalucie”, co oznacza dużą rolę kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, i ich roli w sprzedaży GPU. „Kryptowaluta było ważną częścią naszej działalności w ciągu ostatniego kwartału”.

Kryptowaluta to wciąż jednak tylko niewielka część, ponieważ „centra danych rozwijają się bardzo szybko”, co oznacza wzrost sprzedaży chipów do zasilania rzeczy takich jak A.I., który wzrósł „więcej niż trzykrotnie” – zaznaczył.

Huang po chwili jednak dodał: „Kryptowaluta jest prawdziwa”-nie zniknie.

Następnie rozpoczął rozszerzony wykład o kryptowalucie:

W tym roku zdaje się, że świat pogodził się faktem z istnieniem kryptowaluty. Jest oparta na blockchain i jest bardzo bezpieczna. Widzę jej realną użyteczność. To prawdziwy fenomen, więc wszyscy się z tym pogodzili. Nie jestem przeciwny koncepcji wirtualnej waluty-jest tak realna, jak wirtualne towary i gry wideo. Jak wiemy, dziesiątki milionów wirtualnych dóbr są tworzone i sprzedawane w wirtualnej rzeczywistości, a ludzie inwestują tysiące godzin, aby stworzyć kosmiczne statki, którymi walczą przeciwko sobie. Tak więc koncepcja wirtualnych dóbr i wirtualnych światów oraz wirtualnej waluty łączą się ze sobą.

„Dla nas jest to bardzo dobra informacja, gdyż powoduje dodatkowy popyt na nasze procesory graficzne” – zakończył Huang.