Giełda kryptowalut Bitfinex and Tether, firma odpowiedzialna za kontrowersyjny token USDT, została wezwana przez Amerykańską Komisję Handlu Towarami Terminowymi

 

 

 

30.01.2018

Cytując nienazwane źródło, Bloomberg powiedział, że CFTC wysłało zapytania do obu firm w zeszłym tygodniu. To chwila po tym, jak związek Tethera z firmą audytorską Friedman LLC “rozwiązał się”, choć nadal nie jest jasne, która partia podjęła się ograniczenia współpracy. Friedman pracował nad audytem z Tetherem, który jest ściśle powiązany z giełdą Bitfinex.

“Rutynowo przyjmujemy wezwania sądowy od organów ścigania i organów nadzoru prowadzących dochodzenia. Naszym zasadą jest nie komentowanie takich żądań”, oświadczyły firmy w oświadczeniu dla Bloomberga. Przedstawiciel odmówił dalszego komentarza.

Wiadomości prawdopodobnie jeszcze bardziej rozwiną kontrowersje wokół tokenu USDT Tether, który funkcjonuje jako rodzaj syntetycznego dolara. Krytycy twierdzą, że token nie jest wspierany w stosunku 1: 1 za dolara amerykańskiego, jak twierdzono, i że tokeny generowane przez Tether w ostatnich miesiącach zostały wykorzystane do podniesienia ceny Bitcoina, szczególnie w czasie słabości rynku.