Bank Ludowy Chin (PBOC) ujawnił system oparty na Blockchainach, który ma na celu cyfryzację kontroli papieru. Celem tego systemu jest walka z oszustwami finansowymi, a także zmniejszenie wydatków na drukowanie czeków

 

06.06.2018

 

Według Di Ganga, urzędnika departamentu badań cyfrowej waluty banku, platforma jest dostępna po roku prac rozwojowych. Di powiedział, że czeki będą tokenizowane, a wszystkie operacje będą prowadzone przez inteligentne kontrakty. Chińscy urzędnicy mają nadzieję, że cyfryzacja kontroli sprawi, że kontrole będą bardziej przejrzyste i mniej podatne na oszustwa.

Deweloperzy systemu podkreślili, że algorytm konsensusu technologii spełnia wymogi terminowości usług finansowych. Cyfrowy system rozliczeniowy umożliwia “krótkie czasy transakcji” wynoszące około 3 sekundy i zapewnia, że ​​transakcja została zakończona i nie można jej zmienić.

Chiński rząd znany jest ze swojej sceptycznej postawy wobec kryptowalut, po wprowadzeniu zakazu handlu kryptowalutami i początkowych ofert ICO pod koniec 2017 r. Jednak władze Chin entuzjastycznie przyjęły technologię Blockchain. W ubiegłym roku Chiny złożyły więcej patentów na technologię Blockchain w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) niż w jakimkolwiek innym kraju.

W maju prezydent Chin Xi Jinping wystąpił z poparciem dla Blockchaina na 19 dorocznej konferencji Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie. Xi stwierdził, że Blockchain jest jednym z przełomowych wydarzeń w “nowej generacji” technologii:

“Nowa generacja technologii informatycznych reprezentowana przez sztuczną inteligencję, informacje kwantowe, mobilną komunikację i Blockchain przyśpiesza przełom w zakresie swoich aplikacji”