Ludowy Bank Chin (PBoC), poszukuje profesjonalistów związanych z kryptowalutami

 

12.10.2018

 

PBoC szuka dwóch inżynierów w swoim Digital Money Institute z doświadczeniem w Blockchainie i kryptowalutach oraz bezpieczeństwie i projektowaniu chipów. Bank chce, aby inżynierowie opracowali bezpieczną platformę big data i procesor, który umożliwiłby transakcje kryptowalutowe.

Inżynierowie będą odpowiedzialni za systemy oprogramowania związane z cyfrową walutą, technologię szyfrowania i modele zabezpieczeń, a także za badania i rozwój technologii terminali transakcyjnych.

PBoc poszukuje również ekspertów z zakresu prawa gospodarczego i finansów, którzy będą odpowiedzialni za badania prawne, analizę mechanizmów gospodarczych, zarządzanie ryzykiem oraz badania polityki dotyczące legalnej cyfrowej waluty.

Posunięcie nastąpiło wkrótce po opublikowaniu, gdzie eksperci banku opisują ostatnio uruchomione stablecoiny wspierane przez USD, które według nich mogą negatywnie wpływać na inne waluty, takie jak juan. Eksperci stwierdzili ponadto, że Chiny powinny ocenić uruchomienie własnego stablecoina wspieranego przez yuan, przy jednoczesnym utrzymaniu obecnego zakazu kryptowalut.

Rząd chiński po raz pierwszy sprzeciwił się kryptowalutom w 2017 r., kiedy wszystkie krajowe giełdy kryptowalut zostały zamknięte, a wstępne oferty ICO zabronione. Później PBoC wielokrotnie wydawało ostrzeżenia o ryzyku handlu kryptowalutami.

Po tym zakazie Chiny skupiły się na rozwiązaniach Blockchain. Tej jesieni PBoC ogłosił rozpoczęcie platformy handlu i finansów opartej na Blockchain w Shenzhen. Sieć rozprzestrzeni się również do Guangdong, Hongkongu i obszaru Zatoki Makau, umożliwiając handel transgraniczny.

Źródło obrazu: 123rf.com