Chiński bank centralny powiedział, że kryptowaluty będą jednym z jego najwyższych priorytetów w tym roku, bank chce za wszelką cenę chronić walutę krajową

 

29.03.2018

 

Dzisaj, Ludowy Bank Chin (PBoC) przedstawił swój program na nadchodzący rok podczas konferencji poświęconej rozwojowi polityki monetarnej.

Fan Yifei, wiceprezes PBoC, chwalił bieżące postępy w badaniach i rozwoju cyfrowej waluty banku centralnego, podkreślając, że jednym z trzech priorytetów na 2018 r., będzie zapewnienie integralności chińskiego juana.

Do tego wysiłku, powiedział Fan, agencja wzmocni swoje środki regulacyjne zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, aby “naprawić różne rodzaje inwestycji w inne kryptowaluty”

O ile przemówienie nie ujawniło zbyt wielu informacji na temat planów co do kryptowalut, a są one częścią szerszego wysiłku podjętego przez agencję w zakresie kontroli powiązanych projektów, które mogą obniżyć kondycję finansową Chin.

Na początku maja dyrektor banku Zhou Xiaochuana też ostrzegał przed ryzykiem jakie niosą kryptowaluty, mówił, że mogą one poważnie zagrozić instytucjom finansowym w kraju i znacząco obniżyć ich zyski.

Ponadto w styczniu zawiadomiono chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, w którym agencja, która zarządza policją, stwierdziła, że ​​będzie dążyć do obalenia kryptowalut.

Wcześniej w tym miesiącu raporty sugerowały również, że agencja nadzoru bezpieczeństwa informacji publicznej podległego Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego rozszerzyła zakres swojego monitoringu internetowego o zagraniczne giełdy kryptowalutowe, które obsługują krajowych inwestorów.