Zhu Fa, współzałożyciel Poolin, chińskiej puli wydobywczej, przewiduje, że cena Bitcoin może osiągnąć 5 milionów chińskich juanów (740 tys., dolarów)

 

18.02.2019

 

Podczas gdy Zhu zauważył, że “teraz jest rynek niedźwiedzi”, przewidział, że w następnym biegu byka ceny będą 10-20 razy wyższe niż poprzednie. Zhu zauważył również, że ogromne skoki cen, takie jak ten, który zaowocował 20 tys., dolarów za BTC w 2017 r., nie zawsze będą istniały, dodając, że następny “byk” mógłby być ostatnim.

Prognozy ekspertów w różnych aspektach przestrzeni krypto wahały się od zwyżkowego do skrajnie niskiego. Podczas wydarzenia Blockchain w kwietniu 2018 r. Potentat inwestycyjny Tim Draper prognozował, że do 2022 r., cena może osiągnąć 250 tys., dolarów.

Wcześniej w tym tygodniu Barry Silbert, CEO i założyciel Digital Currency Group oraz Grayscale Investments, powiedział, że wartość większości cyfrowych tokenów “pójdzie na zero”. Dodał, że “Prawie każde ICO było tylko próbą zebrania pieniędzy, ale nie było żadnego pożytku z tokena”

Pula zasobów wydobywczych Zhu, według BTC.com, ma 10,45% udziału w globalnej sieci. Obecny rynek niedźwiedzi poważnie dotknął górników kryptowalutowych. Niektóre firmy wydobywcze w Chinach zaczęły wyprzedawać sprzęt na kilogramy.

Dzisiaj, brytyjski górnik kryptowalutowy Argo Blockchain ogłosił, że skupia swoją działalność, aby obniżyć koszty. Argo kończy działalność wydobywczą (MaaS) do kwietnia, co może obniżyć koszty nawet o 35 procent.

Źródło obrazu: 123rf.com