Chiny opublikowały ostatnio sponsorowane przez rząd rankingi najważniejszych kryptowalut, umieszczając Bitcoina na 15 miejscu,  EOS na pierwszym miejscu. Ranking opublikowano 24 stycznia

 

28.01.2019

 

Rankingi kryptowalut chińskiego Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID) zostały po raz pierwszy ogłoszony w maju ubiegłego roku. W tym dziewiątym wydaniu indeksu, EOS utrzymuje pozycję najwyżej notowanego Blockchaina.

Dziewiąte wydanie CCID, pierwszego indeksu wydanego przez instytut w 2019 roku, ponownie stawia EOS na pierwszym miejscu w rankingu. Ostatni taki indeks, który ukazał się w grudniu zeszłego roku, również umieścił EOS na pierwszym miejscu.

W listopadzie zeszłego roku, EOS ponownie znalazł się w centrum kontrowersji, gdy jego model zarządzania został ujawniony dowodami sugerującymi, że niektóre potwierdzone transakcje zostały odwrócone.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Ethereum, to samo miejsce w grudniowych rankingach. Z drugiej strony, obecna pozycja Bitcoina wzrosła z 18. miejsca, które było w grudniu ubiegłego roku do 15.

Blockchain

Blockchain

Źródło obrazu: 123rf.com