Szef departamentu międzynarodowego chińskiej Komisji Nadzoru Bankowego i Ubezpieczeniowego ostrzega przed technologią Blockchain

 

10.07.2018

 

Przemawiając na piątym Szczycie Fintech Bund w Szanghaju 8 lipca, Fan Wenzhong argumentował, że chociaż Blockchain jest innowacją o znaczącym znaczeniu, jest to jednak nieużytek.

Fan podobno powiedział, że trudno jest przyznać, że Blockchain jest rewolucją, ponieważ idea księgowania krąży od setek lat. Fan stwierdził, że decentralizacja nie jest nowym trendem, ale pętlą, ponieważ najwcześniejsze ludzkie transakcje były bez centralnych autorytetów. Fan powtórzył stanowisko rządu w sprawie kryptowalut, stwierdzając:

“Blockchain to przydatna innowacja, ale to nie znaczy, że kryptowaluty, które korzystają z Blockchaina, są koniecznie użyteczne”

Chiny przyjęły surowe stanowisko wobec kryptowalut. Według South China Morning Post, do końca maja, organy nadzoru zakazały dostępu do 110 giełd kryptowalutowych za granicą kraju.

Chiński regulator ostrzega przed Blockchainem

W maju analiza chińskiego rządu wykazała, że ​​średnia długość życia projektu Blockchain wynosi około roku, a tylko osiem procent uruchomionych projektów wciąż funkcjonuje. Pomimo ponurej analizy, prezydent Chin Xi Jinping pochwalił Blockchaina, nazywając go częścią rewolucji technologicznej. Xi powiedział:

“Od początku XXI wieku globalne innowacje naukowe i technologiczne weszły w bezprecedensowy okres intensywnej działalności. Nowa runda rewolucji naukowych i technologicznych oraz przemian w przemyśle rekonstruuje globalną mapę innowacji i przekształca globalną strukturę gospodarczą”