Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) umieściło laboratorium dedykowane Blockchainowi na liście swoich kluczowych przedsięwzięć na 2018 r

 

13.08.2018

 

Zgodnie ze stanowiskiem ministerstwa, laboratorium będzie poświęcone wykorzystaniu Blockchaina dla branży bezpieczeństwa danych i IT, i będzie nadzorowane przez National Industrial Security Development Research Center.

Wcześniej w tym miesiącu MIIT zaproponował szereg środków w celu przyspieszenia przyjęcia Blockchaina, twierdząc, że poprawiłoby to interakcje z różnymi miejscowymi i departamentami oraz zbudowałoby solidny ekosystem przemysłowy, aby umożliwić stopniowe rozszerzanie Blockchainu na różnych polach.

W lipcu informowaliśmy o ważnych uwagach zastępcy dyrektora MIIT, który wezwał ten kraj do zjednoczenia swoich sił, by wspierać Blockchaina jako rdzeń technologii na skalę przemysłową. Minister podkreślił bezpieczeństwo, mówiąc o Blockchain, aby zapobiec manipulowaniu i fałszowaniu informacji i powiedział, że jego potencjał powinien zostać uchwycony z perspektywy strategicznej.

Podczas gdy oficjalna chińska polityka rządowa pozostaje ostro twarda w zdecentralizowanych kryptowalutach, technologia Blockchain oddziałuje na najwyższych szczeblach struktury politycznej. Tej wiosny chiński prezydent Xi Jinping otwarcie pochwalił Blockchain jako przykład nowej generacji technologii.