Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) podobno rozważa sposoby przyspieszenia adopcji Blockchaina

 

10.08.2018

 

Zgodnie z raportem MIIT zaproponował szereg środków mających na celu przyspieszenie adopcji aplikacji Blockchain w kraju w celu zapewnienia zdrowego i uporządkowanego rozwoju branży. Ministerstwo oświadczyło, że ekosystem technologii Blockchain jest obecnie na początkowym etapie.

MIIT ma na celu stopniowe rozszerzanie aplikacji Blockchain z sektora finansowego na inne branże, takie jak elektroniczne usługi depozytowe, zarządzanie łańcuchem dostaw, Internet przedmiotów (IoT) i inne.

Ministerstwo IT planuje zwiększyć interakcję z różnymi wydziałami, a także zbudować solidny ekosystem przemysłowy, zwiększając zdolność operacyjną mocy obliczeniowej i pamięci masowej.

W maju MIIT ujawnił, że branża Blockchain w Chinach odnotowała wykładniczy wzrost w 2017 r., powołując się na wnioski White Paper z Blockchain, że liczba przedsiębiorstw nastawionych na Blockchain przekroczyła 450 w 2017 r.

Niedawno zastępca dyrektora MIIT wezwał kraj do zjednoczenia się w promowaniu Blockchaina, mówiąc, że kraj musi teraz opracować aplikacje Blockchain w skali przemysłowej, aby przyspieszyć jego przyjęcie we wszystkich obszarach gospodarki i społeczeństwa.

Na początku tego roku ministerstwo ujawniło wyniki badań, które wykazały, że średnia długość trwania projektów Blockchain wynosi 1,22 roku. Według He Baohonga z Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (CAICT), tylko 8% projektów Blockchain kiedykolwiek uruchomionych wciąż żyje.