Wszystko wskazuje na to, że Chiny chcą całkowicie zakazać Bitcoina

 

 

19.09.2017

 

Ostatni artykuł z Wall Street Journal sugeruje, że to nie koniec negatywnych wiadomości dotyczących Bitcoina. Nieoficjalne źródła z Chin donoszą, że rząd Chiński postanowił zakazać wszystkie transakcje kryptowalutowe.

Zdaniem WSJ:

“Zakaz prawdopodobnie spowoduje zablokowanie dostępu do stron internetowych obcych giełd BTC, takich jak Coinbase w Stanach Zjednoczonych i Bitfinex w Hong Kongu”

Niezależnie od tego, czy jest to kolejny dodatek do już zapowiadanych zamknięć giełd, to i tak nie pozostaje niezauważony.

“Według przedstawicieli, którzy byli na spotkaniu, urzędnicy przekazali tę wiadomość kierownictwu przemysłu na spotkaniu zamkniętym w Pekinie w piątek.

Jednakże, niezależnie od stanowiska rządu Chin, społeczność Bitcoina już zareagowała, przenosząc znaczną część akcji do Japonii, gdzie przepisy są bardziej luźne. Cena Bitcoina wzrosła, pomimo negatywnych wiadomości a Bitcoinowcy są zadowoleni z sytuacji gdyż teraz mogą pracować w kraju, który jest przechylny kryptowalutom i nie boi się postępu. Dezyzje w Chinach niedługo nie będą miały żadnego znaczenia dla branży kryptowalutowej.