Wygląda na to, że ogólna anty-bitcoinowa postawa chińskiego rządu nadal trwa, a lokalne media twierdzą, że tanie moce hydroelektryczne wykorzystywane przez największe chińskie zakłady górnicze mogą wkrótce stać się przeszłością

 

 

 

14.11.2017

Oświadczenie dotyczące wstrzymania taniej górniczej energii elektrycznej wskazuje, że Syczuan Electric Company nie będzie już dostarczał potrzebnej energii z podłączonych do sieci elektrowni wodnych. Sugeruje się, że wydobycie Bitcoinów jest “nielegalną operacją”. Nie zostało to jeszcze jednak potwierdzone.

Oświadczenie firm energetycznych nie odzwierciedla jednak ogólnego odczucia górników. Górnicy uważają, że operacje Bitcoin używają “zużytej wody” – wody, która jest uwalniana bez wytwarzania energii elektrycznej, dlatego cena była wyjątkowo niska.

Niemniej jednak odcięcie dopływu pochodzi z obu stron, ponieważ prowincja zadeklarowała zarówno politykę braku nowych elektrowni, jak i pozyskiwania wszystkich istniejących elektrowni.

Syczuan, z jednej strony, wydał informację, że nie utworzy żadnych nowych małych elektrowni wodnych; [w tym samym czasie] firma energetyczna przyspiesza pozyskiwanie małych elektrowni wodnych w celu promowania jej sieci energetycznej, [pozostawiając] ograniczoną przestrzeń energetyczną dla Bitcoina.

Taka zmiana odzwierciedlałaby wszechobecne odczucia rządu Chin, ponieważ kryptowaluty coraz częściej spotykają się z coraz bardziej restrykcyjnymi regulacjami.