Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) wprowadziła nowe regulacje dla firm typu Blockchain, które działają w tym kraju

 

11.01.2019

 

Według CAC wytyczne, które wejdą w życie 15 lutego, zostały opracowane, aby przyczynić się do zdrowego rozwoju branży.

Dokument opisuje firmy, które podlegają regulacjom jako strony internetowe lub aplikacje mobilne, które dostarczają informacji i wsparcia technicznego dla społeczeństwa za pomocą technologii Blockchain. Jak tylko przepisy wejdą w moc, będą zobowiązani do zarejestrowania swoich nazw, domen i adresów serwerów na CAC w ciągu 20 dni.

Wytyczne wymagają uruchamiania startupów Blockchain, aby umożliwić władzom dostęp do przechowywanych danych oraz wprowadzenia procedur rejestracyjnych, które wymagałyby od użytkowników identyfikatorów lub numerów mobilnych. Ponadto będą oni zobowiązani do nadzorowania treści i cenzurowania informacji zabronionych na mocy obowiązującego prawa chińskiego.

Jeśli firma nie przestrzega przepisów, może zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 tys., do 30 tys., juanów. W przypadku przestępstw firma może zostać postawiona w stan dochodzenia w sprawie karnej.

Najpóźniej w październiku Chiny opublikowały projekt wytycznych dla firm Blockchain, które zawierały również zalecenia, które miały na celu wyeliminowanie anonimowości w Blockchain.

Chiny obecnie głównie pilotują ustawodawstwo Blockchain w trzech regionach – w Pekinie, Szanghaju i Guangzhou. Zgodnie z grudniowym raportem opublikowanym przez lokalną publikację Securities Daily, w tych obszarach znajduje się 11 projektów związanych z Blockchain.

W międzyczasie kraj utrzymuje zakaz krajowego handlu kryptowalutami od 2017 r., który zakończył się w lutym 2018 r., Kiedy rząd wprowadził do swojej wielkiej “zapory” międzynarodowe giełdy kryptowalut oraz witryny oferujące ICO. Decyzja została zatwierdzona przez Ludowy Bank Chin, krajowy bank centralny i organy regulacyjne.

Źródło obrazu: 123rf.com