Blokada ma na celu przeciwdziałanie “ryzykom finansowym”

 

05.02.2018

 

Chiny dodadzą zagraniczne giełdy kryptowalutowe i strony ICO do swojego Firewalla, poinformował w poniedziałek South China Morning Post, cytując publikację związaną z Chińskim Bankiem Ludowym (PBoC).

Chiny podobno wyraziły niezadowolenie z obecnych środków bezpieczeństwa, które mają ograniczać handel na krajowych giełdach, podejmując decyzję o zablokowaniu zagranicznych stron, także w celu przeciwdziałania “ryzykom finansowym”.

W styczniu, w wyniku niedawnego ataku z Pekinu, zakazane były platformy transakcyjne, takie jak P2P i pozagiełdowe, co spowodowało, że od września 2017r. wprowadzono ogólne embargo na transakcje kryptowalutowe oraz ICO.

W tym samym czasie pojawiły się mieszane sygnały dotyczące wydobywania krypto-walut,  gdy poniedziałkowa blokada stron internetowych stała się faktem po tym, jak Cointelegraph poinformował, że reklamy związane z krypto-walutą zniknęły z krajowych witryn w Chinach.

Teraz chińscy prawodawcy mówią, że chcą przeciwdziałać nieprzewidzianym działaniom handlowców, którzy próbowali obejść zakaz sprzedaży/kupna kryptowalut za pomocą zagranicznych platform.

“Aby zapobiec ryzyku finansowemu, Chiny zintensyfikują działania mające na celu usunięcie jakichkolwiek platform lądowych lub morskich związanych z wirtualnym handlem walutami lub ICO”, mówi South China Morning Post cytując publikację związaną z PBoC.

“ICO i wirtualny handel walutami nie zniknęły całkowicie z Chin po ich oficjalnym zakazie. Transakcje zagraniczne i próby obejścia przepisów zostały wznowione. Ryzyko wciąż istnieje, napędzane nielegalną emisją, a nawet oszustwami i piramidami finansowymi.”