Mocodawcy ogłosili, że “wszystkie” chińskie giełdy muszą zaprzestać handlu walutami cyfrowymi

 

 

 

15.09.2017

Informacje powoli pojawiające się w Chinach potwierdzają, że handel nie będzie już legalny dla platform z walutami cyfrowymi. Ceny Bitcoina już reagują na pogłoski, a 24-godzinne straty wynoszą ponad 21% przy poziomie 3000 USD.

Komentarze kilku branżowych graczy zawierają opinie, że chociaż rynki ostro zareagowały na chińskie zmiany regulacyjne, długoterminowe korzyści dla Bitcoina, a tym samym stabilności, były jasne.

CEO Leverj, Bharath Rao powiedział:

Cena jest zawsze solidnym wskaźnikiem rynkowych” chciwości i lęku, i odzwierciedla niepewność regulacyjną w tej chwili

To również wskazuje na szybszy rozwój modeli pozbawionych nadzoru i zdecentralizowanych.

Rozproszenie nie jest ani konieczne, ani niemożliwe w przypadku zdecentralizowanych modeli, a przyszłość może się nieco rozjaśnić, starając się, aby społeczność krypto rozwijała szybkie giełdy.

Chińscy inwestorzy stali się znani ze swoich krótkoterminowych działań handlowych, co często wpływało na zmienność Bitcoina w przeszłości. Ostatnie zostrzenia regulacyjne spowodowały, że w tym roku nastąpił drugi masowy exodus na platformach handlowych p2p, takich jak Localbitcoins.

Z usankcjonowanym handlem Bitcoina duży wpływ na rynek zniknie, ale to może nie być trwałe.

Jason English z Blockchain Sweetbridge powiedział:

Chiny praktycznie budują rynek na potrzeby górnictwa i wymiany bitcoiny i innych kryptowalut, więc trudno uwierzyć, że zamierzają wyjść z rynku o tak wielkim potencjale.

Nawet wyraźny zakaz dla ICO wydawał się być bardziej restrykcyjny w celu uzyskania pewnych regulacji. Przykład ten wskazuje na niestabilność rynku, a niektórzy gracze na rynku mogą korzystać z niejasnego cyklu informacji, aby tworzyć okazję do sprzedaży i zakupu.