Badania przeprowadzone przez CB Insights pokazują, że największe firmy usług finansowych Goldman Sachs, Google i Citi należą do grupy pięciu najbardziej aktywnych inwestorów korporacyjnych w technologii Blockchain

 

 

 

23.10.2017

Firmy są w zestawieniu za japońską grupą SBI Holdings, firmą technologiczną Google i amerykańską firmą handlową online Overstock.com.

Według raportu firmy zajmujące się usługami finansowymi i największymi bankami były pierwszymi firmowymi dostawcami tej technologii.

Część raportu brzmi następująco:

Duże banki i firmy świadczące usługi finansowe były pierwszymi podmiotami korporacyjnymi, którzy dokonywali bezpośrednich inwestycji w Blockchain w sposób masowy – co jest niespodzianką, biorąc pod uwagę, w jaki sposób technologia Bitcoina nadaje się (w sensie technicznym i popularnym) do usług finansowych.

W raporcie wymieniono już 91 dużych firm, które zainwestowały technologią Blockchain od połowy października 2017 r. Liczba ta jest już w przybliżeniu łączną liczbą inwestycji kapitału podwyższonego ryzyka, w których działa 95 aktywnych inwestorów. Wśród inwestorów korporacyjnych ponad 50 to globalne firmy świadczące usługi finansowe.

Raport wykazał również, że dziesięć największych banków w USA łącznie wydało na tą technologię około 267 milionów dolarów. Itt ujawnił także, że do tej pory w 2017 r. całkowite inwestycje korporacyjne w Blockchain osiągnęły już 327 mln USD.

W latach 2012-2017 całkowite inwestycje wyniosły zaledwie 1,2 mld USD.

CB Insights koncentruje się na analizie różnych sytuacji na rynkach finansowych w celu określenia wyników różnych firm, a także pojawiających się trendów na rynkach. Monitoruje również prywatne firmy, inwestycje i przejęcia. Baza danych venture capital firmy (VC) zawiera informacje wprowadzane w czasie rzeczywistym, pomagających inwestorom podejmować bardziej świadomie decyzje inwestycyjne.