CleverCoin Kraken ogłosił nabycie holenderskiego kantoru wymiany Bitcoin CleverCoin. Bitcoin Kraken z San Francisco nabył holenderski CleverCoin z siedzibą w Eindhoven. Przejęcie to jest to najnowszym posunięcie na rynku kantoru Kraken, niedawno także nabył Coinsetter z Nowego Jorku oraz CAVirtex z Kanady.

CleverCoin zatrzyma 29 czerwca wszysatkie swoje usługi przed migracją wszystkich kont użytkowników i srodków do platformy Kraken ponieważ proces ten może potrwać kilka godzin. Jesse Powell mówił o nabyciu w czasie, gdy ceny kryptowaluty rosną podając swój zamiar rozszerzenia usług Kraken w całej Europie na jej rynku pierwotnym. Plany zostały przyspieszone poprzez zachęcanie całej branży. Ceny rosną, obraz regulacyjny szybko wyjaśnia, a klienci z całego świata łączą się z nami w rekordowej liczbie. Dla założycieli CleverCoin nabycie ich firmy przez największego konkurenta w regionie oznacza dostarczenie rozwiązań biznesowych z dala od przemysłu kryptowalut. W lutym tego roku, Kraken ujawnił również niejawną umowę w postaci inwestycji z wiodącej japońskiej firmy venture capital, SBI Investment.

 
Jest wielce prawdopodobne, że inwestycja w Japonii pomoże przesunąć usługi Kraken w Japonii jako cyfrową wymianę walut, umożliwiając dalsze przyjmowanie kryptowaluty jak BTC i ETH. Warunki nabycia CleverCoin przez Kraken pozostają niejawne.