Amerykański kantor kryptowalut Coinbase rozmawiał z regulatorami o uzyskaniu federalnej licencji bankowej, donosi Wall Street Journal

 

20.05.2018

 

Cytując “osobę, która jest zaznajomiona z tą sprawą”, WSJ informuje, że Coinbase rozmawiał z U.S. Office of the Comptroller of the Currency (OCC) na początku 2018 r. Zarówno o licencji bankowej, jak i o swoim modelu biznesowym.

Rzecznik prasowy Coinbase odmówił komentarza na temat spotkania, ale dodał, że firma “zobowiązała się do ścisłej współpracy z krajowymi i federalnymi organami regulacyjnymi, aby zapewnić, że posiada właściwą licencję na oferowane produkty i usługi.”

Na początku kwietnia WSJ poinformował, że Coinbase również chce zarejestrować się jako licencjonowana firma brokerska i platforma handlu elektronicznego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Na początku tego tygodnia Coinbase ogłosiła plany wprowadzenia nowego pakietu produktów skierowanych do inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe.

Jak wskazuje WSJ, federalna licencja bankowa umożliwiłaby Coinbase oferowanie własnych usług powierniczych i płatniczych z wykorzystaniem ograniczonej licencji OCC, pomagając również firmie przyciągnąć większą ilość klientów instytucjonalnych. Pozwoliłoby to także Coinbase na nadzór tylko jednego regulatora federalnego, w przeciwieństwie do wielu państwowych, a także oferowanie użytkownikom federalnie ubezpieczonych kont bankowych.