Coinbase usunęło poważny problem klientów amerykańskich, kupujących Bitcoin za pośrednictwem przelewu bankowego, co skróci okres oczekiwania z 3-5 dni na “natychmiast”

 

 

 

13.10.2017

W opublikowanej na blogu wypowiedzi, giełda ogłosiła aktualizację, która usuwa ekspozycję na wahania cen Bitcoin dla klientów, którzy muszą oczekiwać na realizację ze względu na przelewy bankowe.

Wcześniej klienci kupujący przy użyciu konta bankowego musieli poczekać kilka dni przed otrzymaniem cyfrowej waluty.

Klienci mogą obecnie dokonać zakupu do 25 000 dolarów […] i otrzymać natychmiast dostęp do cyfrowej waluty.

W poprzedniej konfiguracją klienci zgadzali się na kurs i ryzyko związane z wahaniami cen w okresie pięciu dni przed otrzymaniem ich jednostek. W mediach społecznościowych użytkownicy często zgłaszali, że czekają czasami dwukrotnie dłużej niż obiecywało Coinbase.

Cytowany przez TechCrunch, Zach Abrams, powiedział:

Coinbase wykorzystuje własne systemy zapobiegania oszustwom, które opracowała w ciągu ostatnich pięciu lat, aby ustalić, w jaki sposób ta funkcja natychmiastowego zakupu jest udostępniana grupom klientów, a klienci z dostępem do tej funkcji mają wystarczające salda na swoim koncie bankowym z dobrą historią bankową.

Na początku około 15 000 użytkowników otrzyma funkcję natychmiastowego kupna, a szersze wydanie nastąpi dopiero później.