Coinroom – poradnik początkującego

 

 

Nasz serwis postanowił przygotować krótki poradnik dla początkujących użytkowników giełdy kryptowalutowej Coinroom. Pozwala on na szybki, łatwy i bezpieczny zakup najpopularniejszych walut wirtualnych takich jak: Bitcoin, Ethereum, Monero, Dash, Litecoin. W paru prostych krokach postaramy się wyjaśnić jak łatwo i szybko można dokonać zakupu na naszym serwisie.

https://coinroom.com/

Krok 1 – Rejestracja

Tutaj wypełniamy wszystkie pola, czyli:

* E-mail
* Hasło
* Pin do infolinii

Rejestracja

Rejestracja

 

 

Po wypełnieniu tych pól oraz akceptacji regulaminu dostaniemy na e-mail link aktywacyjny, w który musimy kliknąć w celu potwierdzenia naszego konta. Po kliknięciu w link mamy już aktywne konto, lecz obowiązuje nas limit do 65000 PLN obrotu dopóki nie zweryfikujemy konta poprzez wysłanie skanu dokumentu oraz potwierdzenie zamieszkania. Dodatkowo Coinroom oferuje nam szereg zabezpieczeń chroniących nasze środki na koncie. W celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa należy przejść do zakładki “Konto” znajdującej się w górnym menu po prawej stronie. Następnie do naszej dyspozycji są opcje logowania dwustopniowego 2FA. Coinroom oferuje możliwość włączenia 2FA przy pomocy aplikacji Mepin. W tej samej zakładce znajdziemy też Nasz indywidualny numer klienta oraz wysokość prowizji giełdowej.

 

2FA

2FA

 

 

Tutaj możemy również ustawić powiadomienia:

 

Powiadomienia

Powiadomienia

 

 

 

 

W zakładce “Konto” możemy również zweryfikować swoją tożsamość, aby zdjąć limit należy wypełnić wszystkie pola i załączyć odpowiednie dokumenty.

 

Weryfikacja

Weryfikacja

 

 

 

Krok 2 – Zakup kryptowaluty, wpłata waluty tradycyjnej – np. PLN

Aby dokonać zakupu kryptowaluty z górnego menu wybieramy zakładkę “Szybka transakcja” następnie opcję “Kup”. Po czym wpisujemy kwotę za jaką chcemy dokonać zakupu bądź ilość kryptowaluty a system przeliczy Nam to automatycznie i wybieramy kryptowalutę jaką chcemy kupić (mamy do wyboru 5 kryptowalut) następnie wybieramy metodę płatności i klikamy w niebieski klawisz “Zatwierdź”

 

Zakup BTC

Zakup BTC

 

 

 

W bardzo prosty sposób kupiliśmy naszą kryptowalutę. Możemy teraz w łatwy sposób wysłać ją do np. znajomego, aby tego dokonać, należy wejść w zakładkę “Wypłaty” oraz wybrać “Wypłata cyfrowa” znajdującą się w górnym menu, a następnie wysłać kryptowalutę do odbiorcy, wybierając kryptowalutę jaka nas interesuje oraz podając adres oraz ilość waluty. Zostaje Nam tylko kliknąć “Wypłać”.

 

Wypłata crypto

Wypłata crypto

 

Swoje konto możemy też zasilić kryptowalutą z zewnątrz. Mamy możliwość wygenerowania wielu adresów każdej kryptowaluty, zmieniając waluty i klikając przycisk np. “Dodaj BTC” albo w zakładce “Portfel” – “Adresy”. Tam też znajdziemy adresy do wpłat.

 

Wpłaty

Wpłaty

 

 

Aby dokonać wpłaty fiatów (pieniądz tradycyjny) z górnego menu wybieramy zakładkę “Wpłaty” opcję “PLN” bądź jakąś inną walutę, po czym wpisujemy kwotę, którą chcemy zasilić nasze konto na Coinroom, wybieramy sposób płatności i klikamy w niebieski przycisk “Wpłać”. Środki księgujemy trzy razy dziennie jeśli chodzi o przelewy tradycyjne “Elixir” o godzinach 13:00, 16:00, 19:00. Wpłaty przez Dotpay czy Tpay są księgowane automatycznie po zasileniu.

 

Depozyty

Depozyty

 

 

Opłata rachunków

Na naszym serwisie możesz również opłacić swoje rachunki, aby to zrobić należy z górnego menu wybrać zakładkę “Rachunki” a następnie powypełniać wszystkie pola.

 

Rachunki

Rachunki

 

 

Giełda

W zakładce “Giełda” znajdująca się w górnym menu możesz wystawiać zlecenia sprzedaży i kupna, aby to zrobić należy wejść w zakładkę “Wystaw ofertę” a następnie w zależności co chcemy robić nacisnąć odpowiedni przycisk. Jeśli np. chcemy kupić BTC z limitem to naciskamy “Wystaw ofertę” po stronie KUP a następnie wypełniamy odpowiednie pola podając np. kurs, ilość waluty czy cenę zakupu w PLN. Dostępne są również zaawansowane zlecenia giełdowe, które przedstawimy w kolejnej części poradnika.

 

Giełda

Giełda

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz FAQ!

https://coinroom.com/faq

13.04.2017