Były dyrektor operacyjny dużej amerykańskiej giełdy “NASDAQ” Jeanine Hightower-Sellitto, dołączyła do giełdy Gemini

 

11.10.2018

 

Gemini z siedzibą w USA, zainicjowane przez bliźniaków Winklevoss w 2015 r., zatrudniło Hightower-Sellitto jako dyrektora zarządzającego operacjami do kierowania zespołem obsługi klienta. Jeanine, spędziła 13 lat jako dyrektor operacyjny Międzynarodowej Giełdy Papierów Wartościowych, przekształcając startup w główną giełdę zakupioną przez NASDAQ w 2016 roku za 1,1 miliarda dolarów.

Według magazynu finansowego “Banking & Finance Review” Gemini spodziewa się, że Hightower-Sellitto rozwinie swój rynek i wzmocni doświadczenie związane z wymianą kryptowalut dla inwestorów instytucjonalnych.

Hightower-Sellitto nie jest pierwszym wysoko wykwalifikowanym profesjonalistą z Wall Street zatrudnionym przez Gemini. W czerwcu, były główny programista na nowojorskiej giełdzie (NYSE) Robert Cornish dołączył do zespołu giełdy, aby kontrolować inicjatywy technologiczne i monitorować wdrażanie technologii SMARTS Market Surveillance firmy Nasdaq.

Inni wykonawcy z Wall Street również dołączyli ostatnio do różnych projektów związanych z kryptowalutami.

Na przykład były dyrektor wykonawczy Goldman Sachs Priyanka Lilaramani dołączył do maltańskiego startupu HOLD, szef w Fujitsu Dr. Rolf Werner przeniósł się do non-profit IOTA Foundation, a Crypto Exchange Coinbase zatrudnił byłego dyrektora Paypal i Facebooka Davida Marcusa.

Gemini, uplasowana na 49 miejscu pod względem wielkości giełdy kryptowalutowej na świecie przez CoinMarketCap, uzyskała w ubiegłym miesiącu zgodę nowojorskich organów regulacyjnych na wprowadzenie własnego stablecoina.

Źródło obrazu: via 123rf.com