Giełda kryptowalut z siedzibą w Nowej Zelandii, Cryptopia, wznowiła handel na 40 parach walutowych

 

20.03.2019

 

W tweecie firma ogłosiła, że ​​„wznowiła handel na 40 parach walutowych, które określono jako bezpieczne. Będziemy nadal rozszerzać tę listę, dodając więcej monet”.

Aktualizacja jest następstwem niedawnego ogłoszenia przez giełdę planów ponownego otwarcia handlu na swojej platformie do końca marca, po ataku hakerskim, który przyniósł straty w wysokości 16 mln USD w połowie stycznia.

W styczniu Cryptopia zawiesiła usługi po wykryciu poważnego ataku, który podobno „spowodował znaczne straty”. Platforma początkowo poinformowała opinię publiczną, że przechodzi nieplanowaną konserwację, wydając kilka aktualizacji przed oficjalnym ujawnieniem naruszenia.

Współzałożyciel firmy Cryptopia, Rob (Hex) Dawson, powiedział, że 5 marca firma ponownie uruchomiła swoją stronę w formie tylko do odczytu, jednak platforma pokazuje salda z dnia 14 stycznia 2019 r., czyli z dnia ataku hakerskiego. Giełda wyjaśniła, że ​​strona internetowa może być używana do resetowania haseł i poświadczeń uwierzytelniania dwuskładnikowego, co jest również kwestią priorytetową pod względem obsługi klienta na obecnym etapie.

Źródło obrazu: 123rf.com