Bank centralny Korei Południowej przesłał ostrzeżenie o cyfrowych walutach banku centralnego (CBDC) tydzień po tym, jak powiedział, że nie wprowadzi tego sam

 

08.02.2019

 

CBDC, które są również znane jako wspierane przez państwo lub wspierane przez rząd waluty cyfrowe, obejmują opartą na Blockchainie wersję waluty pieniądza danego kraju, zastępującej je w parze z papierowymi banknotami i monetami.

Wiele rządów bada obecnie możliwość skorzystania z CBDC, a Korea Południowa oficjalnie zdecydowała o zastosowaniu tego tematu.

Decyzja ta powstała w wyniku sześciomiesięcznego procesu konsultacji przeprowadzonego przez Bank of Korea (BoK).

Teraz bank centralny stwierdził w raporcie, że CBDC spowodowałoby masowe wycofywanie środków z prywatnych instytucji, zmniejszając płynność i zwiększając stopy procentowe.

“CBDC to rodzaj konta bankowego wydanego przez BOK. Ludzie ufają temu”, powiedział Kwon Oh-ik, jeden z autorów raportu, Yonhap, dodając:

“Depozyty na żądanie są jednym z największych źródeł kredytów przez banki. Kiedy ludzie wyciągają pieniądze, banki podnoszą stopy procentowe lub obniżają wskaźnik rezerwy, aby uzyskać więcej funduszy”

Seoul zdecydował się nie wprowadzać znaczących zmian w swoim stanowisku o kryptowalutach jako całości w ostatnich tygodniach. W ubiegłym miesiącu prawodawcy podobnie wykluczyli rezygnację z zakazu wstępnych ofert ICO w kraju.

Źródło obrazu: 123rf.com