Firma Benson Oak, zajmująca się bankowością inwestycyjną, ujawniła, że ​​zainwestuje około 100 milionów dolarów w nowopowstałe firmy z siedzibą w Izraelu

 

09.07.2018

 

Spółka zależna Benson Oak Ventures z siedzibą w Czechach skupi się szczególnie na rynku izraelskim.

Po zebraniu 25 milionów dolarów, oczekuje się zbiórki kolejnych 75 milionów dolarów, a firma wyraża wiarę w potencjał Izraela jako jurysdykcji i lokalnych projektów biznesowych.

“Wierzę, że w Izraelu są wielcy przedsiębiorcy, którzy kierują platformami przyszłości, tworząc technologię Blockchain” – powiedział Robert Cohen, partner zarządzający Benson Oak, dodając:

“Przeprowadziłem się do Izraela sześć lat temu i z pasją budowania firmy, założyłem Benson Oak Ventures jako nową platformę zapewniającą kapitał finansowy i operacyjny najlepszym przedsiębiorcom w Izraelu i na całym świecie”

Benson zebrał ponad 5 miliardów dolarów od 2003 roku, ze swoim pierwszym funduszem obejmującym wsparcie dla firmy AVG zajmującej się bezpieczeństwem Internetu.

Technologia Blockchain w międzyczasie jest coraz bardziej popularna w tym kraju. Rząd Izraela przyjął praktyczne podejście do innowacji opartych na Blockchain w usługach rządowych i poza nią.