Kongresman Bill Huizenga namawiał Kongres USA, by skupił się na regulacji kryptowalut w wywiadzie dla Bloomberga; Huizenga chce większej kontroli nad rynkiem aktywów cyfrowych

 

29.07.2018

 

Przemawiając w swoim biurze Kapitolu, Huizenga argumentował, że Kongres powinien wzmocnić pozycję regulatorów finansowych, takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisja Handlu Terminami Towarowymi (CFTC), aby regulować rynek zgodnie z tymi samymi zasadami, które dotyczą innych walut i akcji.

Huizenga powiedział, że głównym powodem skupienia się na krypto-regulacji jest zagwarantowanie, że inwestorzy zajmujący się ICO i kryptowalutami są chronieni i mają zapewniony odpowiedni poziom przejrzystości.

Republikanin z Michigan powiedział, że prawodawcy obu stron, przyznając się do konieczności działania, nadal nie osiągnęli porozumienia w sprawie uregulowania rynków kryptograficznych.

Kluczowym wyzwaniem regulacji jest ustalenie, w jaki sposób powinny być klasyfikowane waluty cyfrowe – podsumował Huizenga, twierdząc, że “wszyscy próbują ustalić, czy to ryba czy drób. Okazuje się, że może to być dziobak. To coś w rodzaju nieznanego lub czegoś pośredniego. Jak sobie z tym poradzimy?”

Kongresmen powtórzył nastroje szefa działu prawnego i ryzyka Coinbase’a, Mike’a Lempresa, który zwrócił uwagę, że organy nadzoru finansowego klasyfikują tokeny cyfrowe w ramach obligacji instytucji. Podczas gdy SEC uważa kryptowaluty za papiery wartościowe, CFTC twierdzi, że tokeny cyfrowe są towarami. Inne organy nadzoru, takie jak FinCEN i Internal Revenue Service (IRS), twierdzą, że kryptowaluty należy traktować odpowiednio jako pieniądze i nieruchomości.

Huizenga jest członkiem Komitetu ds. Usług Finansowych i przewodniczy podkomitetowi ds. Rynków kapitałowych, papierów wartościowych i inwestycji. Według Bloomberga mógłby być pretendentem do kierowania Komitetem Usług Finansowych, jeśli partia republikańska będzie kontrolować Izbę Reprezentantów po wyborach w połowie kadencji.

W zeszłym miesiącu przedstawiciel USA Warren Davidson (R-Ohio) stwierdził, że rynek ICO wymaga rozporządzenia “light touch”, aby zapewnić inwestorom większą jasność, unikając obciążania projektów nadmiernymi przepisami.