Maltański polityk i posłanka Parlamentu Europejskiego, Roberta Metsola twierdzi, że decentralizacja oparta na Blockchainie zapewnia większe bezpieczeństwo

 

02.11.2018

 

Przemawiając na spotkaniu, Metsola wyraziła pozytywne stanowisko Parlamentu Europejskiego (EP) w sprawie rozwijającego się przemysłu Blockchain i kryptowalut. Maltański polityk ujawnił, że kwestie branżowe są oczywiście w porządku obrad PE, a jej członkowie zachęcają do przeniesienia adopcji z wizji do rzeczywistości.

W swoim świadectwie Metsola oświadczyła, że ​​władze europejskie powinny pokazać ludziom, że decentralizacja generowana przez technologię DLT faktycznie zapewnia większe bezpieczeństwo. Technologia Blockchain zasadniczo zwiększa zaufanie, więc jej zdecentralizowany charakter zapewnia większy spokój – wyjaśniła Metsola.

Podkreślając otwartą postawę PE dla przemysłu, Metsola wezwała do łagodnego podejścia do regulacji Blockchainu i kryptowalut, twierdząc, że nowa branża potrzebuje odpowiedniego typu regulacji. Członek PE wyjaśnił, że przemysł wymaga szczególne ustawodawstwo które musi zostać przyjęte we właściwym czasie.

Do chwili obecnej członkowie PE muszą najpierw zapewnić, że europejski ekosystem regulacyjny i konstytucyjny będzie wystarczająco elastyczny, aby objąć nową technologię.

W związku z tym Metsola wspomniała o nowym prawodawstwie dotyczącym kryptowalut i Blockchaina, przyjętym przez parlament Malty w lipcu, nazywając to dobrym krokiem naprzód. Mimo to polityk podkreślił, że rząd powinien zachować zdolności adaptacyjne.

W październiku Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) sfinansował kampanię śledczą z budżetem w wysokości 1 miliona euro, aby monitorować aktywa fintech i krypto, mając na celu opracowanie uniwersalnych przepisów dotyczących rynków finansowych UE, a także zapewnienie nadzoru rynkowego.

Źródło obrazu: 123rf.com