Czwarta co do wielkości giełda światowa wykorzysta tak zwaną technologię DLT w transakcjach na papierach wartościowych

 

13.07.2018

 

Giełda w Szanghaju (SSE), która od grudnia 2017 r., miała limit rynkowy przekraczający 5 mln dolarów, oświadczyła w raporcie, że większość ludzi uważa, że ​​technologia Blockchain może pomóc poprawić przejrzystość branży papierów wartościowych.

“Część rynku zaczyna obecnie przyjmować tę technologię po części, a większe aplikacje branżowe zrobią to po kilku latach”, napisała instytucja w uwagach.

Podczas gdy chiński zakaz wprowadzania innowacji kryptowalutowych, takich jak wstępne oferty monet (ICO) i swobodny handel, jest kontynuowany, władze podjęły coraz bardziej skoordynowane wysiłki, aby w tym roku rozwinąć rozwój Blockchaina.

Oficjalne oceny obu projektów Blockchain zostały opublikowane w maju i czerwcu, a krajowe standardy wdrażania technologii powinny pojawić się w 2019 roku.

Handel papierami wartościowymi jest w międzyczasie w zasięgu międzynarodowych graczy, Santander ujawnił w tym tygodniu specjalny zespół badawczy, który zbada, w jaki sposób Blockchain mógłby zaktualizować swoje własne papiery wartościowe.