Zyski BitLicense w Nowym Yorku Ripple Labs Inc.,zostały dziś zatwierdzone przez Nowojorski Nadzór Finansowy. Departament Stanu Nowy York Usług Finansowych (NYDFS) zatwierdził wniosek BitLicense Ripple Labs. Przyznanie dziś licencji Ripple Labs do sprzedaży XRP napawa optymizmem instytucje finansowe, banki oraz inne firmy.

Zaprojektowany, aby poprawić płynność walutową, przy jednoczesnym obniżeniu znaczących kosztów inwestycyjnych płatności transgranicznych, sysytem XRP umożliwia bankom używanie jednego konta prowadzonego pod ich kontrolą. Konieczne jest wstrzymanie walut lokalnych w rachunkach nostro w różnych krajach na całym świecie. Szacuje się, że banki używając XRP i Ripple mogą zaoszczędzić do 42 procent na koszty. Niedawno ujawniono, że Ripple odstąpiło od kompleksowego przeglądu, które przeprowadzały komisje kontrolne odpowiedzialne za pranie brudnych pieniędzy, zapewnianie ochrony konsumentom, pilnowanie standardów bezpieczeństwa cybernetycznego oraz rezerwy kapitalizacji. Zdobycie BitLicense jest niesamowitą walidacją z wykorzystaniem instytucjonalnych zasobów cyfrowych przez DFS, jednego z najbardziej wpływowych regulatorów państwowych. Aplikacja BitLicense obejmuje 31 stron długości i gdy została początkowo wprowadzana w czerwcu 2015 spotkała się ze sporą krytyką. Aplikacja jest postrzegana jako środek do zapewnienia ram niektórym firmom obracających walutą cyfrową. Pomimo licznych zastosowań, zajęło aż do września 2015 roku dla wprowadzenie poprawek by BitLicense pracował tak jak się spodziewano.

Dzisiejsze potwierdzenie przychodzi po tym jak NYDFS zatwierdził wniosek BitLicense dla Ripple Labs. Ujawniono także, że wniosek w sprawie BitLicense został złożony w sierpniu 2015 roku.