Na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, Rosyjski prezydent Władimir Putin oficjalnie oświadczył, że Rosja wyda własne “CryptoRuble”

 

 

 

16.10.2017

Takie informacje podają miejscowe źródła informacji, a wiadomość pochodzi od Ministra Komunikacji, Nikolaya Nikiforova.

Zdaniem polityka wydobycie rządowej kryptowaluty będzie niemożliwe poprzez mining, a sama waluta zostanie wydana i będzie kontrolowana i utrzymywana tylko przez władze. CryptoRubles można będzie wymienić w dowolnym czasie na tradycyjne ruble, choć jeśli posiadacz nie będzie w stanie wyjaśnić, skąd pochodzą CryptoRuble, zostanie pobrany od niego podatek w wysokosci 13 procent. Ten sam podatek będzie stosowany do różnicy między ceną zakupu tokenu, a ceną sprzedaży. Nikiforov powiedział:

“Oświadczam, że uruchamiamy CryptoRuble z jednego prostego powodu: jeśli nie my to zrobimy, to po dwóch miesiącach dokonają tego nasi sąsiedzi z EurAsEC”.

Chociaż zapowiedź oznacza, że ​​Rosja wejdzie w świat kryptowalut, to w żaden sposób nie jest to afirmacja czy legalizacja Bitcoina, ani żadnej innej zdecentralizowanej kryptowaluty.

Ostatnie oświadczenia władz i banków w Rosji co chwila mijają się z prawdą. Z jednej strony Putin spotykał się z twórcą Ethereum, Vitalikiem Buterinem, z drugiej niedawno bank centralny w Rosji rozpoczął nagonkę na strony powiązane z kryptowalutami. Teraz natomiast słyszy się o projekcie CryptoRubli.