Ambisafe nazwał drugą utratę funduszy portfela Parity jako “ćwiczenie perspektywiczne”, potwierdzając, że żadne fundusze nie zniknęły

 

 

 

10.11.2017

W specjalnym komunikacie prasowym firma Ambisafe, która wydaje tokeny na Ethereum i innych usługach, stwierdziła, że ​​nie otrzymała żadnych raportów od swoich klientów o braku ich środków w ETH.

Ambisafe zapewnia, że ​​konta multisig używające ich własnego oprogramowania nie są podatne na lukę, która obecnie dotyczy portfela Parity.

Parity wciąż jest w trakcie rozwiązywania drugiej luki w oprogramowaniu, w której użytkownik “przypadkowo” zablokował fundusze o wartości około 300 milionów dolarów.

“Bardzo żałujemy, że wczorajszy incydent spowodował wiele problemów i zamieszania wśród naszych użytkowników i społeczności jako całości, w szczególności ze wszystkimi spekulacjami związanymi z tą kwestią” – powiedział właściciel portfela.

Wciąż badamy sytuację i analizujemy wszystkie możliwe implikacje i rozwiązania.

Choć na pozór nie było to wynikiem działania osób złośliwych, ostatni atak zmusił do poddania kwarantannie funduszy własnych użytkowników, aby zapobiec ich kradzieży. 30 mln euro w ETH jednak udało się uciec.

“Traktujemy to jako okazję do ćwiczenia perspektywicznego”, dodaje inżynier Ambisafe Ethereum, Oleksii Matišević.

Nie wiadomo, czy właściciele “zablokowanych” funduszy ETH w Parity będą mogli odzyskać do nich dostęp.