Nazywając je “swoją największą aktualizacją oprogramowania w historii”, Dash wydał wersję 12.1 o nazwie kodowej Sentinel. Przewidywana aktualizacja ma wyznaczyć szerszą ścieżkę dla projektowania Dash, co wiąże się z pojawieniem się na rynku „Evolution”, zdecentralizowanego systemu płatniczego i rynku, który, jak mówi Dash, będzie konkurować z PayPal i Venmo

 

 

Najnowsze uaktualnienie sieci, jak dodaje Dash, oznacza ulepszenia protokołów zaplecza, funkcje i opcje głosowania w prywatności i zarządzania. Ryan Taylor, dyrektor finansowy w Dash stwierdził:

 

– Szybkość naszych funkcji prywatności użytkownika końcowego znacznie się poprawiła. Do tego dodajemy lepszy dostęp do informacji na temat budżetu i systemu sieci głosowania. Stworzyliśmy też o wiele bardziej stabilny i solidny system zarządzania, który umożliwia zmiany w sieci bez konieczności dodatkowych aktualizacji oprogramowania.

 

W najnowszej wersji znajdą się również rozwiązania dla zdecentralizowanej programowalnej bazy, co umożliwia aktualizację za pomocą programowalnego interfejsu.

 

W stronę Evolution

 

Sentinel jest koniecznym uaktualnieniem, które z kolei jest niezbędne dla wypuszczenia na rynek Evolution, systemu płatności, który oferuje brak opłat konsumpcyjnych dla natychmiastowych transakcji, “prawie darmowe” korzystanie z niego przez akceptanta na zintegrowanym rynku i oprocentowane konta dostępne na interfejsie użytkownika podobnym do tego widzianego w banku.

 

Evolution jest zasadniczo zbliżony funkcji użytkownika oferowanych przez PayPal i Venmo, ale „proponuje znacznie więcej korzyści”.

 

Założyciel Dash, Evan Duffield stwierdził:

 

– Evolution będzie dogłębnie zmienić interfejs użytkownika oraz rozwijać rynek kryptowaluty dla korzystających z niego … Moje przekonanie jest takie, że waluty cyfrowe nigdy nie będą takie same po tym jak wprowadzimy Evolution, tak samo jak nigdy nikt nie będzie rozważyć powrotu do internetu bazującego tylko na tekście.

 

Najnowsza wersja oprogramowania została poddana badaniu na kilka miesięcy przed jej pojawieniem się.

09.02.2017